План работы детского сада с УО

План

Государственного учреждения образования «Логозинский детский сад Логойского района»

и Государственное учреждение образования «Логозинская средняя школа Логойского района»

УЗАЕМАДЗЕЯННЕ З УСТАНОВАМІ АГУЛЬНАЙ СЯРЭДНЯЙ АДУКАЦЫІ ў 2023/2024 навучальным годзе.

Формы работы з удзельнікамі адукацыйнага працэсу па забеспячэнні гатоўнасці выхаванцаў да навучання на першай ступені агульнай сярэдняй адукацыі.

Мэта: павышэнне ўзроўню падрыхтоўкі дзяцей да навучання ў школе, стварэнне ўмоў, якія забяспечваюць пераемнасць дашкольнай і школьнай адукацыі.

Змест дзейнасці

Тэрмін

выканання

Адказныя

1.       Арганізацыйна-адміністрацыйны блок

Складанне банка даных дзяцей

загадчык

Складанне банка даных дзяцей, не ахопленых дашкольнай адукацыяй

загадчык

Арганізацыя забеспячэння навучальнымі дапаможнікамі навучэнцаў старэйшых груп

2.

Метадычны блок:

Распрацоўка плана супрацоўніцтва дзіцячага сада і школы. Зацвярджэння палажэння аб пераемнасці работы дзіцячага сада і школы.Планаванне сумеснай дзейнасці.

Загадчык

Узаемнае наведванне і абмеркаванне адкрытых заняткаў

Выхавацелі

Круглы стол “Адаптацыя дзяцей 6-ці гадоў да навучання ў школе:праблемы і перспектывы”